Vllaznia i bashkohet Teutës në gjysmëfinale, mposht Flamurtarin

schedule15:51 - 10 Shkurt, 2022

schedule 15:51 - 10 Shkurt, 2022

Vllaznia luajti kundër Flamurtarit dhe arriti të kalonte në fazën tjetër të Kupës së Shqipërisë falë fitores së arritur pas dy ndeshjeve çerekfinale të zhvilluara, ku sfida e parë kishte përfunduar me shifrat 2-1, ndërsa dueli i sotëm doli 1-0.

Flamurtari që luan në Kategorinë e Dytë,  edhe pse tentoi të surprizonte shkodranët nuk ia doli dot të kalonte edhe një tur tjetër në Kupë, edhe pse në fundin e pjesës së parë iu anulua një gol nga sistemi VAR. Shiko Videon

Në minutën 70 ishte Mustedanagic ai i cili shënoi edhe golin e kualifikimit për shkodranët, duke kaluar skuadrën e tij në gjysmëfinale.

/f.a/abcnews.al