Si do të bëhet shtyrja e pagesës së qirave dhe tre kategoritë që përfitojnë: Zbardhet Akti Normativ

Si do të bëhet shtyrja e pagesës së qirave dhe tre kategoritë që përfitojnë: Zbardhet Akti Normativ

Është zbardhur në Fletoren Zyrtare duke hyrë menjëherë në fuqi Akti Normativ i qeverisë për shtyrjen e pagesës së qirave…
Konfirmohen 12 raste të tjera me koronavirus në Shkodër

Konfirmohen 12 raste të tjera me koronavirus në Shkodër

Konfirmohen edhe 12 raste të reja me koronavirus në Shkodër. Burime për ABC News bëjnë me dije se pjesa më…
Policia lë në kufi dhjetëra shqiptarë, Hajdarmataj flet për “ABC news”: Vendimi nuk ka një bazë juridike, është kundër ligjit

Policia lë në kufi dhjetëra shqiptarë, Hajdarmataj flet për “ABC news”: Vendimi nuk ka një bazë juridike, është kundër ligjit

Dhjetëra emigrantë në Kakavijë e Qafë Thanë, kanë mbetur të bllokuar në kufi tashmë prej orësh. 67 emigrantë në Kakavijë…
Autoritetet “ngrenë supet”, situatë kaotike në kufijtë shqiptarë, dhjetëra emigrantë të bllokuar prej ditësh

Autoritetet “ngrenë supet”, situatë kaotike në kufijtë shqiptarë, dhjetëra emigrantë të bllokuar prej ditësh

Dhjetëra emigrantë në Kakavijë e Qafë Thanë, kanë mbetur të bllokuar në kufi tashmë prej orësh. 67 emigrantë në Kakavijë…
Tenderi i respiratorëve, Berisha: Kompania premtoi se do të dërgonte 20 aparate, është denoncuar edhe më parë

Tenderi i respiratorëve, Berisha: Kompania premtoi se do të dërgonte 20 aparate, është denoncuar edhe më parë

Ish-kryeminstri Sali Berisha e ka cilësuar alarmante situatën e shkaktuar nga COVID-19. Berisha u shpreh se me këtë pandemi nuk…
Berisha akuzon Ramën për “manipulim shifrash”

Berisha akuzon Ramën për “manipulim shifrash”

Ish-kryeministri Sali Berisha gjatë lidhjes me skype me gazetaren Mirela Milori në ABC News lëshoi akuza të forta për ministren…
Berisha: Të sëmurët u mbajtën të fshehur, “rasti zero” u shpall me qëllim pas Kongresit të PS

Berisha: Të sëmurët u mbajtën të fshehur, “rasti zero” u shpall me qëllim pas Kongresit të PS

Në një lidhje direkte me “Mbrëmje në Abc”, ish-kryeministri Sali Berisha ka folur ndër të tjera për mënyrën sesi po…
Ish-kryeministri Berisha akuza të forta : Shifrat e koronavirusit të manipuluara, në Has një lagje e infektuar

Ish-kryeministri Berisha akuza të forta : Shifrat e koronavirusit të manipuluara, në Has një lagje e infektuar

Ish-kryeministri Sali Berisha gjatë lidhjes me skype me gazetaren Mirela Milori në ABC News lëshoi akuza të forta për ministren…
Vendimi i qeverisë për qiratë, reagon Rama pas akuzave: PD-ja është lëshuar siç di vetë

Vendimi i qeverisë për qiratë, reagon Rama pas akuzave: PD-ja është lëshuar siç di vetë

Kryeministri Rama ka reaguar pas deklaratës së Partisë Demokratike e cila akuzoi kryeministrin se nisma për të ndaluar pagesën e…
“Testim-testim-testim”, kirurgu i njohur nga SHBA: Amerika ka pësuar tragjedi, u kujtua vonë për masat

“Testim-testim-testim”, kirurgu i njohur nga SHBA: Amerika ka pësuar tragjedi, u kujtua vonë për masat

Prof. Philip Caushaj një shqiptaro-amerikan dhe një nga kirurgët më të mirë në SHBA, profesor i kirurgjisë, drejtor i kërkimeve…Abc News Youtube
Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono