Rëndohet situata në Kosovë, 5 punonjës të spitalit janë futur në karantinë

12:29 | 23/03/202012:290

Në lidhje “Skype” me “ABC e Mëngjesit” gazetari Mentor Gjergjaj u shpreh se zonat më të prekura në Kosovë nga koronavirusi janë Vitia dhe Malisheva.

Ndërkohë nga autoritetet është bërë me dije se po shqyrtohet edhe mundësia e shtimit të masave.

“Nëse shohim hartën në Kosovë Vitia dhe Malisheva janë  komunat më të prekura nga koronavirusi, me nga 6 persona.  4 persona janë në Gjakovë, ndërsa tre persona janë në Prishtinë. Dy prej personave të prekur në Gjakovë janë infermier dhe dyshohet se e kanë marrë virusin nga një i afërm nga Gjermania. Pasi rezultuan pozitiv, 5 punonjës të spitalit përfshirë edhe mjekë janë futur në karantinë”, u shpreh ai./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono