Basha tërheq protestuesit nga Ministria e Brendshme

schedule12:26 - 26 Maj, 2018

schedule 12:26 - 26 Maj, 2018

Kryetari demokrat Lulzim Basha tërhoqi protestuesit nga Minsitria e Brendshme në momentin kur ata çanë gardhin rrethues.

Disa protestues u konfrontuan me kordonin policor të vendosur përpara godinës së Ministrisë së Brendshme. Ata  kanë çarë rrethimin që ishte vendosur tek godina.  Protestuesit hodhën tymuese dhe flakadanë para godinës së Kryministrisë dhe Ministrisë së Brendshme. Një protestuesi i ra të fikët .

https://youtu.be/llaJZYino2A

/abcnews.al

vijon…