VIDEO/ Vllaznia merr kreun sërish, Skënderbeu ngrin në fund me Laçin

schedule15:40 - 5 Dhjetor, 2020

schedule 15:40 - 5 Dhjetor, 2020

Vllaznia në festë, Skënderbeu ngrin në fund me Laçin. Shkodranët mposhtën Bylisin në “Loro Boriçi” me rezultatin 1-0 kundër Bylisit dhe rikthehen në vendin e parë, duke parakaluar Partizanin.

Skuadra kuqeblu e kërkoi me ngulm golin dhe në pjesën e parë portieri Qirko ishte shpëtimtar në një rast të Dungës, kurse në një moment tjetër traversa e shpëtoi. Fatet e ndeshjes u vendosën në minutën e 51-të në fillim të pjesës së dytë, kur Imami me kokë ndëshkoi ballshiotët dhe deri në fund rezultati nuk ndryshoi.

Në Korçë u zhvillua një ndeshje dramatike, me raste nga të dyja krahët dhe që u mbyll me shifrat 1-1. Marku për Laçin ishte i rrezikshëm në fillim, kurse për vendasit Mensah dhe Mara. Ndeshja u zhbllokua në pjesën e dytë, nga ky i fundit, që realizoi një gol shumë të bukur. Armah mund të shënonte edhe të dytin në shtesë, por nuk ia doli. Harmon në fund u ndëshkoi korçarët, ndërsa Deliu kishte mundësinë të shënonte edhe golin e përmbysjes. /abcnews.al

KATEGORIA SUPERIORE – JAVA 6
E shtunë, më 5 dhjetor, ora 13:45

Vllaznia-Bylisi 1-0
Shënues: Imami 51′
Skënderbeu-Laçi 1-1
Shënues: Mara 72′ / Harmon 92′

72′ Uerdi Mara befason skuadrën e Laçit me një gol mjaft të bukur nga distanca. Portieri Sherri nuk pati asnjë shans ta devijonte

51′ goditje këndi për Vllazninë, krosi në zonë devijohet me kokë nga Eni Imami, i cili e dërgon topin në rrjetë dhe Vllaznia shpërthen në festë.

Po luhen pjesët e dyta…

25′ Vllaznia iu afrua golit me Herald Markun, i cili nga një distancë e largët goditi fort topin që u ndal nga trau