VIDEO/ Përsëritet historia, polici i vë këmbën që qafë protestuesit në SHBA, kolegu ia heq

schedule05:37 - 2 Qershor, 2020

schedule 05:37 - 2 Qershor, 2020

Një video ka treguar momentin kur policët kanë kapur disa protestues në SHBA të cilët po grabisnin dyqane.

Fotoreporteri Matt Mills filmoi momentin kur një polic i vë gjurin në qafë një prej protestuesve.

Kur turma filloi të bërtiste për këtë gjest, kolegu i tij oficer i heq këmbën nga qafa dhe ja zhvendos mbi shpinë.

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Matt M. McKnight (@mattmillsphoto) on