VIDEO/ “Këta policë ju duan”. Sherifi në Michigan “braktis” detyrën dhe marshon bashkë me protestuesit

schedule05:38 - 1 Qershor, 2020

schedule 05:38 - 1 Qershor, 2020

Një sherif në Michigan i është bashkuar protestës në Flint Township të dielën, duke vendosur poshtë armën e tij dhe duke thënë “dua ta bëjë këtë paradë dhe jo protestë”.

Sherifi Chris Swanson ka folur me protestuesit të cilët ishin takuar me oficerët e policisë të veshur me rroba ‘kundër rebelimit’.

“Arsyeja e vetme që jemi këtu është të jemi të sigurte që ju keni zë, kjo është. Këta policë ju duan, policët këtej i përqafojnë njerëzit”, dëgjohet duke thënë Swanson në videot e publikuara në Twitter.

Ai iu ka folur protestuesve të cilët ishin duke protestuar kundër brutalitetit të Policisë dhe vdekjen e George Floydit në Minneapolis.