Tre raste me Covid-19 dhe një viktimë nga Korça, vijon mosrespektimi i masave anti-Covid

schedule18:37 - 6 Gusht, 2020

schedule 18:37 - 6 Gusht, 2020

Në 24 orët e fundit në vendin tona janë konfirmuar 127 raste me koronavirus, prej tyre, tre raste kamë regjistruar në Korçë.

Po ashtu, nga gjashtë viktima, një ishte nga Korça.

Gazetarja e Abc News Ledjona Xheladinaj raporton se pacientja që humbi jetën, prej kohësh ishte e shtruar tek Infektivi në Tiranë.

E moshuara që ishtë banuese në qytetin e Korçës, kishte pasur edhe sëmundje të tjera shoqëruese.

Burime për gazetaren bëjnë të ditur se tre rastet e konfirmuara së fundmi janë nga qyteti i Korçës, ndërsa njofton se ishin bërë 20 teste.

Deri më tani, në rang qarku, si pasojë e koronavirusit kanë ndërruar jetë pesë persona.

Gazetarja Xheladinaj raporton se ajo që bie në sy është fakti që qytetarët vijojnë të mos i respektojnë masat anti-Covid. /abcnews.al/