Qeveria e re italiane dhe reagimi i Europës

schedule16:30 - 2 Qershor, 2018

schedule 16:30 - 2 Qershor, 2018

Nuk është pritur aspak me optimizëm ekzekutivi i ri Italian nga vendet e Bashkimit Europian. Mediat spanjolle, franceze, gjermane, por dhe ato amerikane, e konsiderojnë një qeveri fantazmë. Ndërsa presidenti italian Matarela akuzohet se e dorëzoi vendin në duart e populistëve. /abcnews.al