Manja: Seanca duhet t’i jepte shtysë reformës në drejtësi

schedule11:40 - 18 Dhjetor, 2017

schedule 11:40 - 18 Dhjetor, 2017

Kryetari i Komsionit të Ligjeve Ulsi Manja në një deklaratë për mediat jashte sallës së seancës plenare ka deklaruar se mazhoranca ka mbështetjen e Shteteve të Bashkuara të Amerikës dhe Bashkimit Europian për zgjedhjen e Prokurorit të ri të Përgjithshëm të Përkohshëm.

“Një seancë sa për të qeshur dhe qarë, do të duhe ttë ihste një seancë normale dhe serioze, që do duhet t’i japë një shtytje përpara reformës në drejtësi ëpr një vend si Shqipëria. Mirë ne po si ka mundësi që SHBA dhe BE që kanë qenë bahskëautorë të reformës në drejtësi janë në një mendje me ne, këtë përgjigje duhet ta japë opozita e vendit tim. Është hera e parë që kjo opozitë dhe Sali Berisha nuk kanë mundësi të zgjedhin prokurorin e përgjithshëm dhe të përkohshëm”- deklaroi Manja./abcnews.al