Manchester City godet sërish me mesfushorin anglez, “Qytetarët” mbushin arkat e Leeds

schedule14:40 - 26 Qershor, 2022

schedule 14:40 - 26 Qershor, 2022

Goditja e radhës e Manchester City në tregun e transferimeve është Kalvin Phillips.

Tashmë ka një marrëveshje mes klubeve dhe “Sky Sports UK”, “Qytetarët” janë një hap larg transferimit të mesfushorit anglez.

Sipas burimit në fjalë City do të mbushë arkat e Leeds, pasi plot  58 milionë euro do të përfundojnë në arkat e Leeds.

Gjithçka tashmë ka përfunduar dhe pritet që të vendosen edhe detajet e fundit mes palëve që Phillips të veshe fanellën e kampionëve të anglisë. /f.a/abcnews.al