FOTO/ Zelensky viziton ushtarët e plagosur në spitalin e Kievit

schedule11:38 - 7 Dhjetor, 2022

schedule 11:38 - 7 Dhjetor, 2022

Janë shënuar mbi 9 muaj që nga fillimi i luftës Rusi-Ukrainë, më mijëra të vrarë dhe infrastrukturën energjetike të shkatërruar si pasojë e bombardimeve ruse, sipas skynews.

Kjo ka vështirësuar jetën e banorëve, të cilët  po vuajnë nga mungesa e energjisë dhe ujit të pijshëm, me ardhjen e dimrit.

Ndërkohë, presidenti Volodymyr Zelenskyy ka vizituar ushtarët e plagosur ukrainas në spitalin e Kievit.

/abcnews.al