Festivali Different Trains bashkon në Tiranë artistë të njohur botërorë

schedule17:17 - 30 Prill, 2018

schedule 17:17 - 30 Prill, 2018

Festival i muzikës së dhomës “Different Trains” bashkon artistët shqiptarë dhe emra të njohur botërorë në skenën e Tiranës. Drejtori artistik Vlorent Xhafaj  thotë se në 4 koncerte do të interpretohen premierë vepra nga repertori botëror  të periudhave të ndryshme të muzikës klasike./abcnews.al