Kënga Magjike

vlcsnap-error481-1280x720.jpg
ad min16:18 | 08/12/2017

Mes emocionesh, notash humori dha batutash u përmbyll edhe nata e dytë e Këngës Mgjike edicioni i 19. Ju ftojmë të ndiqni një material të zgjeruar ku këngëtarët pas kuintash rrëfejnë emocionet para dhe pas interpretimit. Tashmë 20 finalistët do të performojnë në natën finale, e cila do të mbahet mbrëmjen e së shtunës në 20:15 në Pallatin e Koncerteve./abcnews.al

vlcsnap-error420-1280x720.jpg
ad min10:46 | 07/12/2017

Edicioni i 19-të i Këngës Magjike  startoi mbrëmjen e së mërkurës në Pallatin e Koncerteve nën një skenografi shumë ngjyrëshe e ku performuan live 25 artistët e natës së parë gjysmëfinaliste . Ardit  Gjebrea gjithnjë surprizon , kësaj here së bashku me shoëmenin në bashkëprezantim u shfaqën plot hijeshi edhe Arjola Shehu dhe Nevina Shtylla. Por krahas prezantimit të këngëtarëve live , nuk munguan edhe notat e humorit nga Bes Kallaku dhe Erion Isai.  Në mbrëmjen e parë u prezantuan  Lind Islami – Problemi, Mishela Rrapo  – E doja s’e doja, Alar Band – Leni ojnat, Rovena Stefa – Veç një jetë, Xhesika Polo – Jetën ma fal, Çiljeta Xhilaga – Hajmali, Gjergj Leka – Ndryshojmë, Mentor Haziri – Plagë në zemër, Anxhela Peristeri – E çmendur. Ndërkohë që mbrëmjen e sotme do të performojnë edhe 25 këngëtarë të tjerë .19 këngëtar  vip dhe 9 artiste të rinj./abcnews.al

 

 

 

vlcsnap-error365-1280x720.jpg
ad min16:43 | 05/12/2017

Mbrëmjen e së mërkurës, në Pallatin e Koncerteve starton edicioni i 19 i festivalit Kënga Magjike. Për 3 netë, këngëtarë big dhe talente të reja do të përformojnë në skenë. Producenti Ardit Gjebrea thotë se do të ketë shumë surpriza, në dy netët gjysëmfinale dhe në finalen e madhe./abcnews.al

 

 

 


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono