Surpriza dhe emocione në natën e dytë e Këngës Magjike

17:24 | 07/12/201817:240

Nata e dytë e Edicionit të 20-të të festivalit Kënga Magjike u përmbyll suksesshëm. 12 këngëtarë big dhe 13 artistë të rinj përcollën ngjyra dhe emocione me performancat e tyre. 20 këngëtarët më të votuar nga nga 47 konkurrentët e dy gjysmëfinaleve do mund të prekin finale e së shtunës.

Edhe nata e dytë e Këngës Magjike u shoqërua me emocione të forta nga protagonistët e skenës.

Bora Zemani: Shumë Bukur, por mendoja se duke hequr emocionet në natën e parë, natën e dytë nuk do kisha emocione. Por jo kam shumë emocione sot. Unë nuk e di, njerëzit më pyesnin hë daljet e para ishin me siklet, tani e ke marrë veten? Nuk e di çfarë po ndodh.

Klaudia Pepa: Besoj edhe akoma më shumë emocione do jetë problem!

Jemi mësuar të të shohim të sigurt, por edhe ti paske shumë emocione?

Ardit Gjebrea: Nuk kam emocione.Është mesazh nga goca ime e cila shkruan, “Ba notice me please. Jam tek rreshti i dytë tek platea A”, kështu që sapo të dal në skenë buzëqeshjen e parë dua t’ia jap gocës. Familja janë dashuria e jetës. Në fund të ditës është ajo që lemë pas. Gjithçka bëjmë ne u trashëgohet atyre. Po dal në skenë!

I pari i cili çeli garën ishte Kelly.

Ke performuar dhe herë të tjera i pari?

Kelly: Po ka qenë parvjet. Ia kam marrë dorë. Dhe parvjet kam qenë i pari që kam hapur pikërisht natën e dytë. Besoj se Arditi ka besim tek unë që hap mbrëmje.

Më pas 11 këngëtarë big performuan suksesshëm, në skenë dhe ku rrëmbyen duartrokitjet e publikut. Baladat  dhe duetet ishin mjaft interesante, por nuk munguanm edhe ngjyrat festive në këngë. Mjaft interesante ishte gara edhe në kategorinë “New Artiste”. Bukuritë e Shqipërisë përmes klipeve të artisteve ishin një vlere e shtuar e promovimit të vendit tonë të mreklullueshëm nga Kënga Magjike.

Ardit Gjebra: Në fakt këtë ide e kemi patur prej kohësh por duhet të fillonim xhirimet shumë herët, ndërkohë që këngëtarët kanë programet e tyre dhe është shumë e vështirë që të gjesh një shumicë këngëtarësh disponibël me axhendat e tyre për t’i çuar kudo në Shqipëri. Na u desh të organizoheshim mirë, por për fat edhe këngëtarët na u treguan shumë disponibël.

Nuk mungoi edhe një sfilatë mjaft interesante nga stilisti Joni Peçi. Ndërsa performanca e Klaudia Pepës me balerinët e Madiaset ishte  forma e duhur për të përmbyllur gjysëmfinalen e dytë të Këngës Magjike. Tashmë spektatori në sallë dhe ai në shtëpi do mund të shijojë surpriza të mëdha në finale e madhe të edicionit të 20-të të Këngës Magjike mbrëmjen e së shtunës. Surpriza e parë u zbulua, do jenë edhe 4 prezantuese të tjera të edicioneve të kaluara krah Ardit Gjebreas. 20 finalistët që do të performojnë në skenën magjike  janë të zgjedhur nga  votat e 20 këngëtarëve./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono