Nata e dytë e Festivalit “Kënga Magjike”, garë dhe spektakël

09:15 | 07/12/201809:150

Në Pallatin e Koncerteve është zhvilluar sonte nata e dytë e festivalit “Kënga Magjike”, që këtë vit ka edicionin e tij të 20-të. Sërish pati surpriza dhe emocione nga interpretuesit pjesëmarrës dhe nga spektakli i ofruar nga producenti dhe prezantuesi Ardit Gjebrea dhe dy partnerët e tij, Bora Zemani dhe Klaudia Pepa.

Gara e kësaj nate është hapur me Kelly-n, me këngën e tij “Fajin ma ka zemra”, për të vijuar me të tjerë këngëtarë të njohur si Rovena Dilo dhe Onati, grupi Alar Band, Klajdi Haruni, Fifi dhe MC Kresha, Robert Aliaj, Flor Mumajesi, Aurela Gace dhe Eli Fara etj.

Pas balerinës së njohur Klaudia Pepa, që performoi në natën e parë të Këngës Magjike, në natën e dytë ishte radha e prezantueses tjetër të festivalit, Bora Zemani për të kërcyer në skenën e këtij evenimenti të rëndësishëm muzikor, së bashku me trupën e Albi Nako Dance, nën ritme latine.

Në natën e dytë të Këngës Magjike u interpretuan 12 këngë nga këngëtarë Big dhe 13 të tjera nga këngëtarë të kategorisë New Artist.

Të shtunën, në natën finale të festivalit, në skenë do të ngjiten 20 këngë, të përzgjedhura nga dy netët e para. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono