Çfarë ndodhi në prapaskenat e natës së dytë të Këngës Magjike

20:06 | 07/12/201820:060

Prapaskenat e natës së dytë të skenës magjike, përveç emocioneve, këngëtarët rrëfejnë edhe këngët e preferuara. Ju ftojmë t’i ndiqni në materialin më poshtë.

Këngëtarët e kanë vendosur ta jetojnë si festë këtë jubile të Këngës Magjike. Ajo çfarë të ofron prapaskena ëhtë gjithnjë e bukur spontane dhe argëtuese.

Kush është më psikopat nga ju të dy?

MC Kresha: Kjo se është pak e vonuar.

Fifi: Jo e vonuar kështu, por thjesht e vonume me kohën. Unë kam ardhur me vonesë këtu, por nuk jam e vonuar prej truve.

Cilat janë pritshmëritë tuaja për Këngën Magjike?

MC Kresha: Duartrokitjet e forta të publikut, ajo më kënaq më së shumti.

Garë e fortë?

Kelly: Po shumë garë e fortë dhe shpresoj të dalim të gjithë pak a shumë të fituar.

Ka patur raste që të kanë hyrë miq për votë?

Kelly: Ka sa të duash, por mundohem të mbaj bindjet e mia përsa i përket muzikës.

Mund të na thuash cila është e preferuara jote?

Kelly: Kejsi më pëlqen.

Ia paske dhënë votën?

Kelly: E meriton.

Si të duket gara?

Kejsi Tola: E fortë gjithmonë.

Një baladë që gjithkënd e ke prekur me atë tekst, atë muzikë?

Kejsi Tola: Unë e kam thënë që është këngë e jetës kështu që të gjithë e gjejnë veten aty dhe është pozitive.

Ku ka garë ka ethe, pasiguri, dëshirë për të dalë sa më mirë jo vetëm së kënduari, por edhe pamja është mjaft e rëndësishme, pasi shihet si paketë artistike.

Manjola Nallbani: Duhet të ndihesh shumë mirë, por edhe në evente të tilla mirë është që të zgjedhësh bashkëpunëtorin që bën më të mirën e mundshme. Ja ku erdhi! Përmend mikun bëj gati petanikun.

Këngëtarët big dhe ata të rinj janë të kënaqur që ia kanë arritur qëllimeve të tyre edhe pse dëshira e trofeut të 20-të prej shumë prej tyre në këtë garë të fortë është e madhe.

Ka klikime të mëdha, cilat janë pritshmëritë tuaja?

Fifi: Çfarë kam dashur unë e kam arritur. Ajo ishte pritshmëria ime. Për t’u dëgjuar kënga nga publiku. Si me u prit me MC Kreshën edhe e arritëm atë që deshëm.

Dy prej anëtarëve të jurisë Manjola Nallbani dhe Orgesa Zaimi janë të mendimit se gara është fortë.

Manjola Nallbani: Unë besoj se është nga festivalet më të bukur që unë kam dëgjuar deri më sot. Big-ët kanë këngë dhe interpretime të shkëlqyera. New Artiste na kanë lënë pa mend 3-4 prej tyre, talente të vërtetë. Kjo është magjia e këtij festivali.

Orgesa Zaimi: Një profesionist arrin ta dallojë ndryshimin që ka, por gjithsesi ka shumë prurje të reja që mund t’i krahasosh me big-ët.

Nallbani e çon më tej mendimin.

Manjola Nallbani: Ndoshta është në natyrën time të kënaqem kur vërej se ka talente kaq të vërtetë në këtë vend, se mjaft është abuzuar ndër vite. Tani të jetë vendi dhe skena e talenteve të vërtetë.

Trofeun e Këngës Magjike e dëshirojnë shumë artistë dhe për vetë faktin se ky festival i ka kapërcyer kufijtë tanë.

Ardit Gjebrea: Unë shpresoj shumë dhe Kënga Magjike ndiqet në vendet e rajonit. Ndiqet në Turqi, kam mësuar së fundmi. Në Itali ka një jehonë dhe mediat kishin shkruar shumë duke ndikuar nga përshëndetja që i bëmë Maria De Filipit dhe grupit të Canale 5. Pastaj në Greqi e njohin mirë. Nuk po flas për Maqedoni, Bosnje, Serbi, Kroaci, kam marrë telefonata. Në vendin e rajonit njihet mjaft.

Vetë artistët e mbyllin mbrëmjen me këtë mesazh.

Manjola Nallbani: Fitoftë më i miri!

Orgesa Zaimi: Fitoftë më i miri!

Kejsi Tola: Të fitojë më i miri./abcnews.al

 

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono