Egbo e Dovedan zgjedhin luftëtarët, publikohet edhe formacioni në Vlorë

schedule16:37 - 3 Qershor, 2020

schedule 16:37 - 3 Qershor, 2020

Mësohen formacionet në Vlorë dhe në Ballsh. Flamurtari si zakonisht vjen me 11-she të “sajuar”, ndërkohë që ka ndryshime edhe te Vllaznia. Prej lojtarëve nga Maqedonia e Veriut luan vetëm Gligorov, ndërkohë që në vend të kapitenit Gilman Lika është përzgjedhur Silvio Zogaj

FLAMURTARI: Moçka, Hoxhaj, Qarri, Pjeshka, Muçollari, Vrapi, Lucas Ramos, Indio Oliverira,  Kadriaj, Carlos Henrique, Ribaj. Trajner: Marcello Troisi
VLLAZNIA: Sherri, Gligorov, Malota, Shehi, Marku, Gurishta, Krymi, Hygor, Zogaj, Shtubina, Junior. Trajner: Mirsad Jonuz
GJYQTARË: Kridens Meta, Rejdi Avdo, Alfred Shkreta, Laver Alla

Në Ballsh nuk luan Guindo dhe trajneri Dovedan ka zgjedhur Emiliano Mozzone. Tirana është e zakonshme, me Ngoo në sulm, mbështetur nga Cale, Cobbinah dhe Torassa. Në mesfushë Batha e Çelhaka janë sërish të besuarit.

BYLISI: Miraka, Ntephe, Shkalla, Goxhaj, Peposhi, Bajramaj, Mëllugja, Murataj, Hadroj, Ndreca, Mozzone. Trajner: Veljko Dovedan

TIRANA: Lika, Doka, Muça, Vangjeli, Hoxhallari, Batha, Çelhaka, Torassa, Cobbinah, Cale, Ngoo. Trajner: Emanuel Egbo
GJYQTARË: Eldorian Hamiti, Ridigert Çokaj, Ani Kociaj, Erjon Bastari