Digjet makina gjatë natës në Vlorë, dyshohet për zjarrvënie të qëllimshme

schedule08:13 - 27 Shtator, 2022

schedule 08:13 - 27 Shtator, 2022

Një makinë është përfshirë nga flakët e zjarrit gjatë natës së djeshme rreth orës 02:30 në lagjen “24 Maji”, Vlorë.

Uniformat blu bëjnë me dije se zjarri ka rënë në një automjet të parkuar , tip “Ford” ku janë shkaktuar vetëm dëme materiale.

Abc mëson se automjeti i djegur është në pronësi të shtetasit Lulzim Karabolli.

Ndërsa, dyshohet  të jetë zjarrvënie e qëllimshme.

Njoftimi i policisë

Vlorë/Informacion paraprak

Më datë 27.09.2022, rreth orës 02:30, në lagjen “24 Maji”, Vlorë, ka rënë zjarr në një automjet të parkuar, tip “Ford” në pronësi të shtetasit L. K., banues në Vlorë, ku janë shkaktuar vetëm dëme materiale.

Grupi hetimor po punon për sqarimin e rrethanave të ngjarjes dhe përcaktimin e shkaqeve të rënies së zjarrit./Abcnews.al/