pranga

policia-italiane4.jpg
eri Ida08:01 | 01/03/2020

Policia italiane ka vënë në pranga tre shqitarë dhe ka zbuluar një rafineri për përpunimin e heroinës e kokainës në komunën Fontanella në provincën e Bergamos.

Mediat italiane raportojnë se tre shqiptarët e arrestuar janë rreth moshës 41 , 22 e 24 vjeç ndërkohë që nuk ka asnjë informacion në lidhje me identitetin e tyre. Gjithahstu në kuadër të këtij operacioni është sekuestruar 10 kg heroinë e 1 kg kokainë e cilësisë mjaft të pastër, si dhe një laborator për përpunimin e konfeksionimin e drogës.

Tre shqiptarët e arrestuar janë me leje të rregullt qëndrimi në Itali e nuk kanë pasur precedent penal. Në momentin e operacionit ata kanë tentuar t’u shpëtojnë forcave të antidrogës por pa rezultat.

Gjithashtu gjatë operacionit janë sekuestruar dhe 5 kg lëndë përzierëse për përpunimin e kokainës dhe heroinës si dhe 7 mijë euro cash. Hetimet çuan në zbulimin e kësaj rafineri në territorin e provincës së Bergamos.

Sipas autoriteteve italiane heroina e kokaina e sekuestruar, pas përpunimit do të trefishonte peshën e saj e si rrjedhë dhe fitimi ekonomik do të ishte shumë i lartë./abcnews.al

800-0-e289f401bae1e6ed0613ebf09085042b.jpg
eri Ida09:13 | 23/02/2020

Policia e Beratit ka vënë në pranga një 21 vjeçar i cili ka aksidentuar me makinë një të mitur.

Sipas informacioneve A.B, 21vjeç, banues në Pashalli ,Ura Vajgurore, pasi duke drejtuar mjetin e tij në qendër të Urës Vajgurore ka aksidentuar shtetasin e mitur L.K. i cili ndodhet në Spitalin Rajonal Berat nën kujdesin e mjekëve jashtë rrezikut për jetën .

Berat

Nga ana e Specialistëve të Policisë Rrugore u arrestua në flagrancë shtetasi A.B, 21vjeç, banues në Pashalli ,Ura Vajgurore, pasi duke drejtuar mjetin e tij në qendër të Urës Vajgurore ka aksidentuar shtetasin e mitur L.K. i cili ndodhet në Spitalin Rajonal Berat nën kujdesin e mjekëve jashtë rrezikut për jetën .

Materialet iu referuan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Berat, për veprën penale “Drejtimi  i mjetit në mënyrë të parregullt” dhe “Shkelja e rregullave të qarkullimit rrugor”./abcnews.al

policiaaa-1-1280x739.jpg
eri Ida07:55 | 23/02/2020

Dy shoferë të dehur kanë përfunduar në prangat e policisë dhe mbi 22 leje drejtimi janë pezulluar nga policia rrugore në vijim të kontrolleve në disa pika në kryeqytet.

Përmes një postimi në facebook, policia bën me dije se ka evidentuar shumë raste kur drejtues mjetesh abuzojnë me shpejtësinë, duke rrezikuar veten dhe të tjerët, me shpejtësi që variojnë nga 141 km/h – 175 km/h, e mjaftueshme për të shkaktuar tragjedi në rrugë, në rast aksidenti rrugor.

VID_20200223_WA0007

Shpejtësia, alkooli, manovrat e rrezikshme ne rruge, mos rregullimi i shpejtesise mbeten sfidat e rrugoreve te kryeqytetit pergjate fundjaves.Edhe sot si cdo fundjave tjeter, kane vijuar kontrollet parandaluese me sherbime te shtuara, me radar dhe drager ne te gjitha rruget urbane dhe interurbane me rrisk per ngjarje rrugore. Nga konstatimet, evidentohen akoma drejtues mjetesh që abuzojnë me shpejtësinë, duke rrezikuar veten dhe te tjeret, me shpejtesi qe variojne nga 141 km/h – 175 km/h, e mjaftueshme per te shkaktuar tragjedi🚑 ne rruge, ne rast aksidenti rrugore. Nga verifikimet ne terren, deri ne keto momente jane pezulluar 16 leje drejtimi per shpejtesi mbi normat e lejuara, 6 te tjera per drejtim mjeti nen efektin e alkoolit si dhe 2 drejtues mjetesh te arrestuar ne kushtet e flagrances per drejtim mjeti ne gjendje te dehur.Nderkohe kontrollet po vijojne ne zona dhe rruge te ndryshme te kryeqytetit, me qellim parandalimin e ngjarjeve rrugore dhe rritjen e sigurise ne rruge, me efektive te uniformuar dhe civile duke perdorur te gjitha pajisjet speciale te nevojshme ne funksion te dokumentimit 📸 dhe verifikimit👮🏻‍♀ te shkeljeve te rregullave te qarkullimit rrugore qe behen shkak per ngjarje rrugore.📸 dhe ✍në adresë të komisariatit dixhital, në numrin e emergjencave 112, çdo paligjshmëri dhe shkelje që cënon sigurinë rrugore.# BashkëBëjmëMëShumë🤝# MjsioniJoneSiguriaJuaj👮🏻♀# VlerësoJetënMëShumë🙏

Gepostet von Policia e Shtetit am Samstag, 22. Februar 2020

Postimi i plotë:

Shpejtësia, alkooli, manovrat e rrezikshme në rrugë, mos rregullimi i shpejtësisë mbeten sfidat e rrugorëve të kryeqytetit përgjatë fundjavës.

Edhe sot si çdo fundjave tjetër, kanë vijuar kontrollet parandaluese me shërbime të shtuara, me radar dhe drager në të gjitha rrugët urbane dhe interurbane me risk për ngjarje rrugore.

Nga konstatimet, evidentohen akoma drejtues mjetesh që abuzojnë me shpejtësinë, duke rrezikuar veten dhe të tjerët, me shpejtësi që variojnë nga 141 km/h – 175 km/h, e mjaftueshme për të shkaktuar tragjedi🚑 në rrugë, në rast aksidenti rrugor.

Nga verifikimet ne terren, deri në këto momente janë pezulluar 16 leje drejtimi për shpejtësi mbi normat e lejuara, 6 të tjera për drejtim mjeti nën efektin e alkoolit si dhe 2 drejtues mjetesh të arrestuar në kushtet e flagrancës për drejtim mjeti në gjendje të dehur.

Ndërkohë kontrollet po vijojnë në zona dhe rrugë të ndryshme të kryeqytetit, me qëllim parandalimin e ngjarjeve rrugore dhe rritjen e sigurisë në rrugë, me efektivë të uniformuar dhe civilë duke përdorur të gjitha pajisjet speciale të nevojshme në funksion të dokumentimit 📸 dhe verifikimit👮🏻♀ të shkeljeve të rregullave të qarkullimit rrugor që bëhen shkak për ngjarje rrugore.

📸 dhe ✍në adresë të komisariatit dixhital, në numrin e emergjencave 112, çdo paligjshmëri dhe shkelje që cenon sigurinë rrugore.

# BashkëBëjmëMëShumë🤝

# MjsioniJoneSiguriaJuaj👮🏻♀

# VlerësoJetënMëShumë🙏”./abcnews.al

WhatsApp-Image-2020-02-21-at-21.00.01.jpeg
eri Ida21:11 | 21/02/2020

Zëvendëskryeministri Erion Braçe ka reaguar pas operacionit policor në kuadër të paligjshmërisë të basteve online ku ka vënë në pranga 115 persona, thekson se rrezikojnë nga 7 deri në 15 vite burg.

Braçë në reagimin e tij është shprehur se pavarësisht ndalimit me ligj të basteve sportive prej fillim vitit 2019, ky fenomen ka vijuar, edhe pse jo me përmasa të mëdha sipas tij, por që meriton të njëjtën goditje si kjo e policisë me qindra arrestime.

Gjithashtu zëvendëskryeministri paralajmëron se kontrollet do të vijojnë teksa ndan një falenderim për Policinë e Shtetit. Përmes disa fotove Braçe tregon se çfarë është gjetur nga policia në momentin e ndalimit dhe të kapjes në flagrancë të  disa personave të cilët janë radhitur njëri pas tjetrit me duart lart, teksa kontrollohen nga efektivët e FNSH.

View this post on Instagram

Kujtuat se ju kishim harruar? 115 NE PRANGA PER BASTET! 84 NDER TA ADMINISTRATORE! NGA PARAJSA E MILIONA LEKEVE FITIM NE DITE TEK FERRI 7-15 VITE BURG! Bastet, bixhozi jane te paligjshem ne kete vend! Por keta nuk heqin dore; Nuk mund te rrine dot pa fitimet qe tani jane jo vetem 100% te paligjshme por edhe 100% te tyre! Grabitja e shqiptareve te varur nga bixhozi ka vijuar edhe pse shume me pak. Ndaj duhej goditja e forte e djeshme! Nuk ka mbaruar, do vijoje! Une dua te falenderoj #POLICINEESHTETIT per hetimin e veshtire e tejet profesional, durimin per te kapur ne flagrance secilin administrator. Por mbi te gjitha dua te falenderoj cdo qytetar, prind a familjar qe ka informuar duke ndihmuar hetimin dhe goditjen e djeshme. Dua te nxis edhe me tej cdo qytetar qe vihet ne dijeni te aktivitetit te paligjshem te bixhozit te informoje policine e shtetit. Ata do te jene aty per te goditur, njesoj si dje! Duhet ti ndihmoni ju; TE VETMIT QE FITOJNE NGA BIXHOZI JANE ORGANIZATORET, JU JENI ATA QE HUMBNI! BENI LLOGARINE TUAJ DHE NUMERONI SA KENI HUMBUR JU! TE GJITHA I KANE FITUAR ATA!

A post shared by Erion Brace (@erionbrace) on

“Kujtuat se ju kishim harruar? 115 në pranga për bastet! 84 ndër ta administratorë. Nga parajsa e miliona lekëve fitim në ditë deri tek ferri 7-15 vite burg.  Bastet, bixhozi janë të paligjshëm në këtë vend! Por këta nuk heqin dorë. Nuk mund të rrinë dot pa fitimet që tani janë jo vetëm 100% të paligjshme por edhe 100% të tyre! Grabitja e shqiptarëve të varur nga bixhozi ka vijuar edhe pse shumë më pak. Ndaj duhej goditja e fortë e djeshme! Nuk ka mbaruar, do vijojë! Unë dua të falenderoj policinë e Shtetit për hetimin e vështirë e tejet profesional, durimin për të kapur në flagrance secilin administrator. Por mbi të gjitha dua të falenderoj çdo qytetar, prind a familjar që ka informuar duke ndihmuar hetimin dhe goditjen e djeshme. Dua të nxis edhe më tej çdo qytetar që vihet në dijeni të aktivitetit të paligjshëm të bixhozit të informojë Policinë e Shtetit. Ata do te jenë aty për të goditur, njësoj si dje!”, shkruan Braçe./abcnews.al

nj-euml-e-arrestuar-p-euml-r-mund-euml-sim-prostitucioni_2_hd-780x439-1.jpg
eri Ida09:14 | 19/02/2020

Policia e kufitare në Vlorë ka vënë në pranga një 26 vjeçare e cila ishte shpallur në kërkim.

Ndalimi i saj u bë pasi nga verifikimet e kryera ka rezultuar se kjo shtetase ishte shpallur në kërkim për veprën penale “Falsifikimi i letërnjoftimeve, pasaportave ose vizave”.

Vlorë

Policia Kufitare ka bërë kapjen e shtetases në kërkim Sh.A., 26 vjeçe, banuese në Fier.

Ndalimi i saj u bë pasi nga verifikimet e kryera ka rezultuar se kjo shtetase ishte shpallur në kërkim për veprën penale “Falsifikimi i letërnjoftimeve, pasaportave ose vizave”.

Në vitin 2017, Gjykata e Rrethit Gjyqësor Fier i ka caktuar 26-vjeçares masën e sigurisë “Arrest në burg”./abcnews.al

droge-1.jpg
eri Ida09:35 | 14/02/2020

Policia e Shtetit ka vënë në pranga një 41-vjeçar, të cilit në autormjetin që lëvizste ju gjet lëndë narkotike e tipit heroinë dhe kokainë.

Policia bën me dije se i ndaluari është shtetasi me iniciale B.M banues në Elbasan.

Gjithashtu mësohet se gjatë kontrollin fizik dhe në automjetin me të cilin lëvizte, Policia gjeti dhe sekuestroi në cilësinë e provës materiale doza me heroinë dhe kokainë, si dhe automjetin me të cilin ai lëvizte.

Policia Elbasan:
Policia e Elbasanit ka goditur një rast të shpërndarjes së drogave të forta në doza të vogla.

Në vijim të punës për parandalimin dhe goditjen e shpërndarjes së drogave të forta në doza të vogla, specialistët për Hetimin e Narkotikëve dhe Trafiqeve në Drejtorinë Vendore të Policisë Elbasan arrestuan në flagrancë shtetasin B. M., 41 vjeç, banues në Elbasan, pasi gjatë kontrollit fizik dhe në automjetin me të cilin lëvizte ky shtetas, Policia gjeti dhe sekuestroi në cilësinë e provës materiale doza me heroinë dhe kokainë, si dhe automjetin me të cilin ai lëvizte.

Materialet hetimore i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Elbasan, për veprën penale “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve”./abcnews.al

pl-2.jpg
So Nila09:37 | 23/01/2020

Policia e Beratit ka vënë në pranga n jë person i cili ushtronte akivitet të lojërave të fatit në kundërshtim me ligjin.

Informacionet bëjnë me dije se O. B., 45 vjeç në ambjentet e lokalit të tij, është konstatuar se ushtrtonte aktivitet të paligjshëm të lojërave të fatit.

Në cilësinë e provës materiale është sekurstruar aparat celular i llojit Samsung, disa fatura me mbishkrimin “Bar Restorant”, kompjuter dhe printer.

Njoftimi i Policisë:

Goditet një tjetër rast i ushtrimit të lojërave të fatit në kundërshtim me ligjin.

Sekuestrohen aparat celular, kompjuter, printer dhe disa fatura me mbishkrimin “Bar Restorant”.

Vihet  në pranga 1 person.

Specialistët e Seksionit për Hetimin e Krimit në Drejtorinë Vendore të Policisë Berat, në vijim të punës për goditjen e veprimtarisë kriminale në fushën e ushtrimit të aktiviteteve të paligjshme, në lagjen “Jani Vruho”, bënë të mundur arrestimin e shtetasit  O. B., 45 vjeç, banues në Berat, pasi gjatë kontrollit të ushtruar nga ana e shërbimeve të Policisë në ambientet e lokalit “Bar Kafe” është konstatuar duke ushtruar aktivitet të ushtrimit të lojërave të fatit, në kundërshtim me ligjin.

Në cilësinë e provës materiale u sekuestruan aparat celular i llojit Samsung, disa fatura me mbishkrimin “Bar Restorant”, kompjuter dhe printer.

Materialet iu referuan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Berat, për veprat penale “Organizimi  i lotarive te palejuara” dhe “Vënia në dispozicion e lokaleve për lojëra të palejuara”./abcnews.al

800-0-433c98d244d368b5b2bbfc314161ea66.jpg
So Nila11:21 | 20/01/2020

Uniformat blu në qytetin e Durrësit kanbë vënë në pranga një 36 vjeçar i cili akuzohet për dhunë brenda familjes.

Policia bën me dije se është bërë i mundur ndalimi i A.B.,36 vjeç, banues në Durrës, pasi në afërsi të banesës së tij, ka dhunuar fizikisht  kunatin e tij shtetasin  M.N.

Njoftimi Durrës.

Specialistët për hetimin e krimeve në Komisariatin e Policisë Durrës në vijim të punës për parandalimin dhe përshkallëzimin e dhunës në familje, arrestuan në flagrancë shtetasin: A.B.,36 vjeç, banues në Durrës, pasi në afërsi të banesës së tij, ka dhunuar fizikisht  kunatin e tij shtetasin  M.N.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Durrës për veprime të mëtejshme./abcnews.al

arrestim-600x360-1.jpg
So Nila10:16 | 20/01/2020

Policia e Shkodrës ka vënë në pranga një 27 vjeçar i cili akuzohet se ka ushtruar dhunë fizike ndaj  ish-bashkëshortes së tij.

Informacionet bëjnë me dije se ndalimi i F.  L. është bërë në lagjen Vasil Shanto, Shkodër, në ambjentet e një lokali  ka ushtruar dhunë fizike ndaj 27 vjecares,  ish-bashkëshortes së tij banuese në Shkodër.

Njoftimi i policisë Shkodër:

Dhunon ish bashkëshorten në lokal, arrestohet 27 vjeçari, nga policia

Nga strukturat e Komisariatit të Policisë Shkoder, u arrestua në flagrancë shtetasi F.  L. 27 vjeç, banues në lagjen Liria, Shkodër.

Arrestimi i tij u bë pasi në lagjen Vasil Shanto, Shkodër, në ambjentet e një lokali  ka ushtruar dhunë fizike ndaj 27 vjecares,  ish-bashkëshortes së tij banuese në Shkodër.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës Parë Shkodër për veprën penale të “Dhunë në familje”./abcnews.al

850x636_ARRESTUAR15232084581523208461.jpg
So Nila09:44 | 17/01/2020

Një person ka rënë në prangat e policisë së Beratit,  pasi ushtronte dhunë fizike dhe psikologjike ndaj nënës.

Në kuadër të operacionit të koduar “Vëzhgimi”, është ndaluar shtetasi LL. K., 47 vjeç banues në Berat.

Ndalimi i tij ëhstë bërë pas kallëzimit të nënës së shtetasit LL. K., e cila ka deklaruar se djali i saj, në mënyrë të vazhdueshme ushtronte dhunë fizike dhe psikologjike ndaj saj, kanë organizuar punën dhe kanë arritur në një interval kohor të shkurtër arrestimin dhe vënien përpara përgjegjësisë ligjore të shtetasit  LL. K. 47 vjeç, banues në Berat.

Njoftimi i policisë;

Ushtronte dhunë fizike dhe psikologjike ndaj nënës, arrestohet nga ana e forcave policore.

Kapet 1 person në kërkim, në vijim të operacionit “Vëzhgimi”.

Ushtronte dhunë fizike dhe psikologjike ndaj nënës, arrestohet shtetasi LL. K., 47 vjeç banues në Berat.

Specialistët e Seksionit për Dhunën në Familje në Drejtorinë Vendore të Policisë Berat, në vijim të punës për goditjen e veprimtarisë kriminale në fushën e dhunës në familje, bazuar në kallëzimin e nënës së shtetasit LL. K., e cila ka deklaruar se djali i saj, në mënyrë të vazhdueshme ushtronte dhunë fizike dhe psikologjike ndaj saj, kanë organizuar punën dhe kanë arritur në një interval kohor të shkurtër arrestimin dhe vënien përpara përgjegjësisë ligjore të shtetasit  LL. K. 47 vjeç, banues në Berat.

Materialet iu referuan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Berat, për veprën penale “Dhuna në familje”./abcnews.al


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono