Barcelona gjen zëvendësuesin e Busquets në Premier League

schedule17:30 - 15 Mars, 2022

schedule 17:30 - 15 Mars, 2022

Barcelona është duke vlerësuar një profil të mesfushës si alternativë të Sergio Busquets.

Sipas “Beteve”, Barcelona pëlqen shumë Ruben Neves të Wolverhampton. Lojtari menaxhohet nga Jorge Mendes, marrëdhëniet e të cilit me Koan Laporta janë të shkëlqyera dhe kjo mund të lehtësojë operacionin. Portugezi ka një kontratë që skadon në vitin 2024 dhe një klauzolë lirimi prej 50 milionë euro./ h.ll/abcnews.al