Zjarr i përmasave të mëdha, stabilizohet situata në zonën e Cardhakut në Devoll

schedule09:48 - 22 Janar, 2020

schedule 09:48 - 22 Janar, 2020

Ditën e djeshme një zjarr i përmasave të mëdha përfshiu zonën Cardhakut në Devoll. Vatra e zjarrit ishte në afërsi të vendit ku edhe ishin të vendosura antenat e sinjalit. Burime për abcnews.al bëjnë me dije se sot zjarri është drejt fikjes.

Por terreni i vështirë malor dhe i borës ia vështirësoi punën zjarrëfikësve të cilat i  janë afruar zonës dhe janë duke e mbajtur në mbikqyrje nga larg situatën. Tashmë situata është e stabilizuar dhe nuk pritet më të përbëjë ndonjë problem./abcnews.al