Zjarr i përmasave të mëdha, stabilizohet situata në zonën e Cardhakut në Devoll

09:48 | 22/01/202009:480

Ditën e djeshme një zjarr i përmasave të mëdha përfshiu zonën Cardhakut në Devoll. Vatra e zjarrit ishte në afërsi të vendit ku edhe ishin të vendosura antenat e sinjalit. Burime për abcnews.al bëjnë me dije se sot zjarri është drejt fikjes.

Por terreni i vështirë malor dhe i borës ia vështirësoi punën zjarrëfikësve të cilat i  janë afruar zonës dhe janë duke e mbajtur në mbikqyrje nga larg situatën. Tashmë situata është e stabilizuar dhe nuk pritet më të përbëjë ndonjë problem./abcnews.al


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Të lidhura

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono