Zjarr i fuqishëm në një pallat në Manhatan

schedule13:22 - 18 Nëntor, 2017

schedule 13:22 - 18 Nëntor, 2017

Janë të paktën pesë të plagosur, nga të cilët katër zjarrfikës dhe një civil, bilanci i përkohshëm i zjarrit të fuqishëm të shpërthyer në një ndërtesë shtatë katëshe në Manhatan. Lajmi është konfirmuar nga departamenti i zjarrfikësve të Nju Jork në profilin e tij në Ruiter. Zjarri u cilësua i kategorisë pesë që është niveli më i lartë. Policia ka izoluar zonën ndërsa dëshmitarë okularë tregojnë se pjesë të fasadës së ndërtesës po bien./abcnews.al