Zgjedhjet në Kukës/ KAS lë në fuqi vendimin e Celibashit për komisionerët, Basha dhe PD ngelin forcë e dytë e opozitës

schedule12:25 - 7 Shtator, 2023

schedule 12:25 - 7 Shtator, 2023

Pas kundërshtimit të vendimin të KQZ nga Lulzim Basha, për t’i dhënë koalicioni “Bashkë Fitojmë” dy komisionerë dhe sekretarin e KZAZ-së, për zgjedhjet e pjesshme vendore që do të mbahen më 24 shtator për Bashkinë e Kukësit, KAS është mbledhur ditën e sotme dhe ka lënë në fuqi vendimin e Celibashit.

Katër anëtarë të KAS ka qenë pro Partisë së Lirisë dhe vetëm një pro Partisë Demokratike.

Duket se kjo betejë e Bashës nuk kishte të bënte vetëm me Kukësin, por me të ardhmen dhe zgjedhjet e ardhshme lokale.

Kështu Partia e Lirisë mbetet partia më e madhe opozitare, ndërsa PD-ja e Bashës ngel forcë e dytë e opozitës.

Kjo i reflekton në komisionerë më pak dhe financim më pak.r.t/abcnews.al