VIDEO/ Tirana fiton Superkupën, triumfon në sekondat e fundit ndaj Vllaznisë

schedule20:58 - 7 Dhjetor, 2022

schedule 20:58 - 7 Dhjetor, 2022

Tirana ka fituar për herë të 12 Superkupën e Shqipërisë duke mposhtur 3-2 në sekondat e fundit Vllazninë.

Ishte një fitore dramatike për Bardheblutë duke shënuar golin e fitores  në sekondat e fundit.

Për Tiranën shënuan Patrik, Hasani dhe në fund i dhuron fitoren Xhixha, ndërsa për shkodranët realizuan Mala dhe Latifi. /G.D abcnews.al/