VIDEO/ Ndeshja e futbollit kthehet në një arenë boksi, sherr masiv mes dy ekipeve

schedule16:10 - 28 Mars, 2022

schedule 16:10 - 28 Mars, 2022

Zënkat në futboll ndodhin shpesh, por shumë rrallë në këtë mënyrë siç ka ndodhur në Azi.

Zakonisht kemi parë zënka midis tifozëve, apo ndonjë konflikt në debate midis lojtarëve por një sherr të tillë, asnjëherë.

Ky sherr masiv ka ndodhur në kontinentin aziatik, ku një ndeshje futbolli e niveleve të ulëta është kthyer në arenë boksi. Dy ekipet kundërshtare kanë shkëmbyer grushta dhe shqelma, por fatmirësisht dhuna është ndalur pasi zyrtarët e klubeve përkatëse kanë ndërhyrë./ h.ll/abcnews.al