VIDEO/ “Kush s’kërcen nuk është shkodran” dhe zero distancë, Vllaznia në festë

schedule21:33 - 20 Janar, 2021

schedule 21:33 - 20 Janar, 2021

Vllaznia fitoi në Ballsh dhe kryeson kampionatin me nëntë pikë më shumë se Vllaznia. Në Shkodër po përjetojnë momente të bukura, teksa si zakonisht lokalet kanë qenë plot në orarin e ndeshjes së kuqebluve me Bylisin dhe te goli në minutat shtesë festa ka qenë e madhe.

Ky moment pozitiv nuk mund të ndalet nga rregullat anti-covid. Me të mbërritur ekipi në Shkodër, një numër i konsiderueshëm kanë pritur ekipin dhe të ngazëllyer kanë nxituar të takojnë futbollistët dhe stafin teknik.

“Kush s’kërcen nuk është shkodran”, është një nga koret e tifozëve, ndërkohë që trajneri Thomas Brdaric e ka parë veten në ajër. Gjermani duket i lumtur dhe feston, në një qytet që e do shumë futbollin dhe i priste prej vitesh këto momente. / abcnews.al