VIDEO | Gafë e pafalshme e Mustafit, Chelsea ndëshkon Arsenalin

schedule21:51 - 21 Janar, 2020

schedule 21:51 - 21 Janar, 2020

Chelsea ka shënuar golin e parë në derbin e Londrës kundër Arsenalit, që po luhet në “Stamford Bridge”. Ishte Shkodran Mustafi ai që bëri një gabim të pafalshëm, në minutën e 26 të sfidës.

Mbrojtësi me origjinë shqiptare nuk arrin të pasojë në mënyrë të saktë drejt portierit Leno dhe Abraham përfiton, duke dalë i vetëm me portën e boshatisur.

David Luiz sakrifikon dhe bën një ndërhyrje ndaj Abraham: Penallti dhe karton i kuq. Jorginho merr përsipër ekzekutimin e penalltisë dhe shënon, duke kaluar Chelsean në avantazh./abcnews.al