Terrorizuan një familje në Shkodër, kapen maskat në Tiranë

schedule09:14 - 21 Shkurt, 2018

schedule 09:14 - 21 Shkurt, 2018

Policia e Tiranës arrestoi  dy grabitësit e armatosur që me pistoleta grabitën një vilë në Dajç të Shkodrës si dhe makinën e të zotërve të saj. Të arrestuarit janë Kristian Marashi dhe Julian Vatnikaj.

Në një vilë si kjo e bukur dhe e shtrenjtë në Shirq të Shkodrës, burrë e grua Alija jetojnë vetëm.

Fëmijët janë në emigracion

Këtë fakt e ka ditur mirë  një ish punëtor i Mark Alisë, i cili kohë më parë kishte bërë rregullime në avlli.

Kristian Marashi dhe Julian Vatnikaj, të cilët u arrestuan disa orë pas grabitjes, në Tiranë, sulmuan natën vilën e Alisë

72 vjeçari Mark Alija tregon se autorët dinin mirë dhe çdo gjë e kishin planifikuar. Fillimisht kanë thyer sistemin e alarmit dhe me mjete të forta shpërthyen edhe derën e kryesore të oborrit.  Më pas dritaret e shtëpisë.

Në ikje përveç një sasie lekësh grabitësit e armatosur morën një arme gjahu dhe benzin ML që ishte parkuar aty në oborr. Policia nuk vonoi dhe ra në gjurmët e tyre për të realizuar arrestimin në Tiranë.

/abcnews.al