Terror në Tiranë, dhunë, lëndime dhe arrestime, huliganët “pushtojnë” kryeqytetin

schedule23:09 - 24 Maj, 2022

schedule 23:09 - 24 Maj, 2022

Tirana është nën terrorin e vazhdueshëm të huliganëve holandezë dhe italianë, të cilët kanë ardhur në Shqipëri pasi ditën e mërkurë luhet finalja e Conference League mes Romës dhe Feyenoord.

Huliganët përveç përplasjes me njëri-tjetrin janë përplasur edhe me policinë si dhe me qytetarët shqiptarë.

Efektivë të plagosur, qytetarë të lënduar dhe 13 huliganë të arrestuar, ky është bilanci i mbrëmjes së martë në Tiranë deri në këto momente.

/Abcnews.al/