Superiore: Java nis me sfida të rëndësishme, mësoni tre përballjet e ditës së sotme

schedule09:32 - 30 Janar, 2023

schedule 09:32 - 30 Janar, 2023

Kategoria Superiore do të luajë sot tre sfidat e fundit të raundit të 19-të, ku të treja këto përballje premtojnë emocione.

Në orën 13:00, Laçi pret në shtëpi Teutën. Kurbinasit kërkojnë shkëputjen nga mesi i tabelës dhe synojnë të afrohen sa më pranë kreut, por përballë do të kenë Teutën e cila gjithashtu kërkon fitoren pasi ndodhet në vendin e parafundit, në zonën e kuqe.

Në orën 19:00, Partizani pret në kryeqytet Egnatian. “Demat e Kuq” mund të përfitojnë nga humbja e rivalëve kryesues të Tiranës, dhe të afrohen pranë tyre, pasi të kuqtë ndodhen në vendin e dytë vetëm 4 pikë më pak se kryesuesit. Egnatia është një ekip i hidhur, dhe Partizani duhet të ketë kujdes.

Gjithashtu, në të njëjtën orë si Partizani, Erzeni pret në shtëpi Vllazninë. Të dyja klubet kanë një ecuri të barabartë, kështu që edhe sfida pritet të jetë e kujdesshme dhe intensive. Shkodranët ndodhen në vendin e tretë me 28 pikë, ndërsa Erzeni në vendin e 5-të me 26 pikë, dy më pak se shkodranët./ h.ll/abcnews.al