Shkak kartonët, ja katër të pezulluarit në Superiore

schedule11:53 - 25 Tetor, 2019

schedule 11:53 - 25 Tetor, 2019

Faza e dytë e Superiores nis të dielën, teksa janë në program tre ndeshje të zhvillohen në fundjavë dhe të hënën zhvillohen dy sfidat e tjera. Janë disa futbollistë që nuk do të mund të luajnë në takimet e skuadrave të tyre dhe shkak janë kartonët e verdhë.

Tirana duhet të bëjë pa Eni Imamin. Mbrojtësi u ndëshkua me karton të verdhë në Ballsh dhe këtë javë nuk mund të luajë. Në kampin bardheblu duhet të vendosin se kush do të zëvendësojë atë. Gentian Muça pret shansin e tij, ndërkohë që opsione janë edhe Hoxhallari e Vangjeli.

Flamurtari është një tjetër ekip që do të ketë mungesa. Fjoralb Deliaj u ndëshkua me karton të kuq ndaj Vllaznisë dhe nuk mund të luajë në sfidën e radhës me Skënderbeun. Edhe Olsi Gocaj do të duhet të pushojë. Shkodrani i krahut të djathtë plotësoi numrin e kartonëve të verdhë ndaj ish-ekipit të tij të mërkurën.

Partizani gjithashtu nuk do të ketë për shkak kartonësh mesfushorin Aristoteles Romero. Veneluziani mungoi edhe ndaj Vllaznisë, pasi u ndëshkua me karton të kuq ndaj Teutës. I verdhi i marrë dje me Skënderbeun e penalizon dhe e lë jashtë ekipit për ndeshjen me Kukësin. /abcnews.al