“Rrugëtim-Ismail Qemali ndër vite” prezanton foto dhe artefakte të rralla

schedule18:50 - 28 Janar, 2019

schedule 18:50 - 28 Janar, 2019

Ekspozita “Rrugëtim-Ismail Qemali ndër vite”, vjen si homazh për 100-vjetorin e vdekjes së themeluesit të shtetit shqiptar. Drejtori i muzeut historik thotë për ABC Neës se për herë të parë, do ekspozohet vula e kompanisë austriake, që solli në Shqipëri trupin e Ismail Qemalit nga Trieste./abcnews.al