foto

071840997-380e1565-a95a-4524-8903-fb2e95b88d65.jpg
So Nila11:07 | 30/03/2020

Një dush i ngrohtë, e mbuluar  vetëm nga një perde është ajo çfarë ka relaksuar Emily Ratajkowski në këto ditë karantine.

Emily di si të jetë provokuese dhe fotoja e saj ka pasur shumë reagime.

Le të kujtojmë se, karriera e saj  filloi pikërisht kështu me foto provokuese duke nxjerrë në pah dekoltenë  e saj mahnitëse.

Veç trupit të saj ekzotik, Emily ka një shikim sensual dhe erotik që nuk mund ti shpëtojë askujt pa u vënë re.

Magnetike dhe intriguese, 28-vjeçarja nuk i kursen asnjëherë  fotot e nxehta për fansat e saj./abcnews.al

 

 

 

 

 

 

 

 

collage-8.jpg
So Nila11:57 | 06/03/2020

Antonela Fiordelisi është një prej femrave më seksi në Itali dhe shpeshherë pjesë e kronikave rozë. Ajo vazhdon karrierën e saj në botën e modelingut dhe është një personazh shumë i ndjekur në rrjetet sociale.

Përveç botës së modës, bukuroshja ka një lidhje të ngushtë edhe me sportin, pasi ka ushtruar sportin e skermës. Disa vite më parë, ajo ka pasur edhe një flirt me futbollistin e Juventusit, Gonzalo Higuain./abcnnews.al

 

 

 

 

 

collage-2.jpg
So Nila15:24 | 03/03/2020

Redona Koçi ka shumë ndjekës në rrjetet e saj sociale. Dhe juristja seksi di sesi të kënaqë fansat e saj.

Pas fotove të nxehta për Shën Valentin, ku lëkura e saj takohej me të kuqen e zjarrtë, Redona ka provokuar sërish.

Juristja publikoi disa imazhe me të brendshme, ku në plan të parë ishin format e saj bombastike trupore.

Ajo duket shumë joshëse me të brendshmet e zeza ndërsa në përshkrimin e fotove shkruan: “Mendime të egra.”/abcnews.al

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Capture-12.png
So Nila13:05 | 03/03/2020

Kylie Jenner ka bërë një udhëtim në Bahamas bashkë me vajzën e saj Stormi.

Por pushimet duket se janë edhe pjesë e punës, pasi ajo pozoi për Kylie Cosmetics në disa foto tërheqëse.

Të hënën në mëngjes, 22 vjeçajra u shfaq me një palë bikine nga Gucci./abcnews.al

 

 

 

 

 

vanessa.jpg
So Nila10:50 | 02/03/2020

Bashkëshortja e Kobe Bryant është “totalisht e shkatërruar” prej fotove të publikuara nga dita e aksidentit fatal, ku mbeti pa jetë basketbollisti, vajza e tij 13-vjeçare dhe 7 persona të tjerë. Vetë autoritetet e Los Angeles-it kanë qenë ata që kanë publikuar foto të helikopterit të aksidentuar, duke ia bërë edhe më të dhimbshme humbjen familjarëve shkruan KTLA5

Sipas avokatit të saj, Vanessa ka shkuar personalisht në zyrën e policisë ditën e 26 janarit për t’i kërkuar që të mos publikohet asnjë foto, në shenjë respekti dhe mbrojtjeje për viktimat dhe familjet e tyre. Kërkesa nuk u plotësua dhe fotot e shkrepura kanë qarkulluar brenda departamentit dhe më gjerë.

Vanessa ka ngritur akuza ndaj përgjegjësve që kanë publikuar fotot dhe kërkon që pas identifikimit të tyre, të merren masat dhe fotot të mos shpërndahen më tej.

Përmes një statusi në Facebook, sherifi i policisë sqaron se të gjitha akuzat janë nën hetim dhe se është shumë i shqetësuar që vartësit e tij të jenë përfshirë në diçka kaq delikate sa kjo./abcnews.al

785-0-5d4fee653ec3f.jpg
So Nila09:40 | 02/03/2020

Aktorja e njohur dhe moderatorja Jonida Vokshi ka publikuar foto me barkun e rrumbullakosur dhe lajmëron fansat se është në javën e 25 të shtatzanisë.

Ajo duket në formë shumë të mirë fizike, ku ende nuk duken kilogramët e tepërta që nis të marrë një femër në pritje të ëmbël.

Në postimin e fundit, Jonida shihet e veshur me bikini dhe shkruan se ndodhet me pushime:

“Ne të dy relaks, babi me mision na bën foto”.

Teksa togfjalëshi ‘ne të dy’ mbase është për të zbuluar gjininë e foshnjës që pret, ndoshta djalë?!/abcnews.al

 

 

 

5e0b60c3954bda3e72490c82.jpg
So Nila13:09 | 29/02/2020

Vetëm disa ditë më parë, miliarderja Kylie Jenner dhe reperi Travis Scott u fotografuan duke kaluar kohë në shoqërinë e njëri-tjetrit, së bashku me vogëlushen e tyre Stormi.

Kylie dhe Travis shfaqeshin shumë të afërt e të lumtur me njëri-tjetrin, gjë që i bëri fansat të mendojnë se dyshja është ribashkuar.

Këto aludime i përforcoi më shumë sot Kylie Jenner, e cila çuditërisht në llogarinë e saj në Instagram publikoi tre foto me Travis.

22-vjeçarja ndau me ndjekësit foto ku shfaqej shumë pranë partnerit teksa shikoheshin me admirim shkruan Hollywoodlife

“Është një gjendje shpirtërore”- shkruan Kylie dhe rrjeti po çmendet nga këto postime.

Këto postime s’lënë të kuptosh gjë tjetër veçse që dyshja janë ribashkuar, megjithatë presim të tjera lajme nga çifti.

Travis ishte i pranishëm edhe në festën e ditëlindjes së Stormi-t, ku u pa sërish shumë pranë 22-vjeçares.

Me siguri, pas periudhës së pauzës me njëri-tjetrin, akulli po shkrin sërish dhe gjërat mes tyre kanë nisur të jenë si në fillim./abcnews.al

 

 

 

 

 

437912.jpg
So Nila11:20 | 29/02/2020

Vogëlushja në foto është vetëm 4 vjeç, shumë e ëmbël dhe e qeshur, por nuk do ta besoni se ajo është sot një ndër vajzat më tërheqëse të showbizit shqiptar.

Ajo është Flaka Krelani dhe këngëtarja e ka shpërndarë vetë foton nga fëmijëria e saj duke surprizuar fansat.

“Baby Flaki #4”, shkruan Flaka krah fotos./abcnews.al

 

 

 

 

 

collage-31.jpg
So Nila13:50 | 25/02/2020

Organizatorët e memorialit për Kobe Bryant, vajzën e tij dhe 7 viktima e tjera të aksidentit tragjik i ndaluan fotografët që ti bënin fotografi Beyonce.

The Associated Press dhe Getty Images thanë se fotografët e tyre nuk u lejuan ti bënin fotografi fitueses së Grammy apo fëmijëve të Bryant në memorialin e mbajtur në New York.

 

Mijëra njerëz u mblodhën në Staples Center për të nderuar legjendën e basketbollit dhe vajzën e tij 13-vjeçare, Gianna që ishin mes 9 viktimave të aksidentit ajror të 26 janarit në Calabasas.

Beyoncé hapi eventin për Kobe dhe Giannën duke interpretuar këngët “XO” dhe “HALO”. Arena ishte e mbushur me tifozë të Laker, familjarë të Bryant, ish shokë të skuadrës dhe lojtarë të tjerë të NBA.

 

“Ishte kaq fyese për familjen e Kobe dhe fansat, Beyonce po kontrollon aq shumë imazhin e saj. Zakonisht lejon të publikohen vetëm imazhe të përzgjedhura nga ajo, kështu që asnjë fotografi nuk u lejua ti bëhej asaj në memorialin e Kobe,”- tha një burim.

“As familja e Michael Jackson nuk e bëri këtë. Një personel i Staples Center u vendos në skenë për të mos lejuar asnjë kamera të vetme. Fotografët nuk mund ta besojnë këtë. Kjo nuk e ndihmon imazhin e Beyonce, vetëm e dëmton atë. E bën të duket si Diva.”

Burimi tha se të vetmet foto të kapura të këngëtares ishin nga pamjet e televizionit dhe se artistë të tjerë që morën pjesë si Christina Aguilera dhe Alicia Keys, nuk bënë kërkesa të tilla.”

Beyonce gjithmonë ka dashur të  kontrollojë imazhet e saj që publikohen. Në vitin 2013, publicisti i saj raportohet se u dërgoi email BuzzFeed që të hiqte fotot e saj nga performanca në Super Bowl XLVII./abcnews.al

 

gfffffffffff.jpg
R D14:25 | 21/02/2020

Zamir Kormuzi është një ndër 6 personat e arrestuar në Vlorë, për lëndën me radioaktivitet të lartë që u kap në tragetin e linjës Brindizi-Vlorë. Sali Berisha ka publikuar foton e biznesmenit me Kryeministrin Rama, ndërsa thotë se e ka mik për kokë. (“Është vaj motorri”, zbardhet dëshmia e të arrestuarve për lëndën kancerogjene që u kap në tragetin e Vlorës)

Statusi i Berishës

Famozi Zamir Kormuzi, qe importonte kancer per Vloren, mik per koke me Edvin Mafine! sb

Pershendetje dr Z ir Kornuzi menaxheri i kompanise qe silkte helme me traget nga Italia njehet si mik me koke i Edi Rames. Prandaj eshte e domosdoshme te hetohen lidhjet e tyre qofteedhe te biznesit. Ate dje e arrstoj policia por sigurisht e arrestuan pa ditur lidhjen e tij me Edi Ramen. Une po ju nise nje foto ku Zamiri rrine shtruar se bashku me Ramen do perpiqem te gjeje edhe dokumenta te tjera per lidhjet midis tyre, me respekt..

/abcnews.al

Ndërkohë ish- deputeti i PD, Fatbardh Kadilli ka reaguar me një status në “Facebook” ku edhe ka ngritur akuza ndaj qeverisë duke u shprehur se krimi i raportuar sipas tij nuk ndodh pa bashkëpunimin me shtetin.

Statusi:

Cfarë po i bëni Vlorës?
Një krim i rëndë është raportuar në Vlorë!
Nuk është me vrasje, apo zhdukje njerëzish!

Është raportuar një krim, që nuk ndodh pa bashkëpunimin me shtetin. Nuk ndodh, pa bashkëpunim me mafien ndërkombëtare. Një traget, që u brohorit nga qeveritarët si tregues i zhvillimit në Vlorë, qënka trageti i vdekjes.
Shërbimi i tragetit nuk është nje aktivitet dosido! Fuci me lëndë kimike të rrezikshme, ishin ngarkesë e rregullt e tragetit.

Dihet që licensat i jepen të preferuarve të pushtetit.
Agron Brati, drejtor i agjencisë, vëlla i një drejtuesi të lartë socialist dhe mik i kryetarit të bashkisë, Leli (shih foto 1).
Zamir Kormuzi, biznesmeni që kryen këtë punë mik i KM Rama (shih foto 2).
Trafikimi i mbetjeve është biznes i mafies, por që nuk bëhet pa kapur institucionet.

Ku shkarkoheshin?
Cfarë ndotnin kriminalisht?
Tokën apo detin e Vlorës?
Cili është roli i “deputetit” të Vlorës Rama?
Po i Lelit?

Këto do të sqarohen vetëm nëse hetimi nga pala italiane i shkon gjerave deri në fund, dhe nuk ndalon në mezzocanal. Kjo do të sqarohet kur vlonjatët ta kapërcejnë krenarinë e tyre, dhe të shikojnë se cfarë po i bën Vlorës ai që e kanë pranuar për deputet, që e kanë sot KM dhe që mundohet t’i gënjejë me zanatin e bojatisjes e zbukurimeve, sic ka genjyer më parë Tiranën dhe sot Shqipërinë.

Ky krim në Vlorë është më i rëndi!

Pasojat e këtij krimi nuk shpaguhen dot lehtë!

/abcnews.al


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono