Qafe Botë, policia gjen në makinë canabis sativa në forme çokollate

schedule15:16 - 14 Janar, 2018

schedule 15:16 - 14 Janar, 2018

Një 48 vjeçar është arrestuar nga policia kufitare në Qaf Botë, pasi iu gjet një sasi lënde narkotike kanabis sativa në formë çokollate. Sipas njoftimit të policisë, gjatë kontrollit të mjetit që drejtohej nga Fatos Alushllari, shërbimet e Policisë Kufitare në bashkëpunim me doganën kanë konstatuar 22 pako me lëndë narkotike me peshë 23.5 kilogramë. 48 vjeçari Alushllari, banues në Tiranë, është shoqëruar menjëherë në Komisariatin e Policisë Sarandë nga Specialistët për Hetimin e Narkotikëve, ku në përfundim të veprimeve të para hetimore është bërë arrestimi në flagrancë i tij. Në cilësinë e provës materiale u sekuestrua lënda narkotike, automjeti dhe 2 aparate celulare. Materialet i kaluan Prokurorisë për veprën penale ”Trafikim të lëndëve narkotike”./abcnews.al