Protestuan për lirimin e kuksianëve/ Ndalohen tre anëtarë të FRPD

schedule15:25 - 25 Prill, 2018

schedule 15:25 - 25 Prill, 2018

Disa ditë pas tubimit para Gjykatës së Apelit në Shkodër, për lirimin e 11 kuksianëve, policia ka shoqëruar tre anëtarë të Forumit Rinor të Partisë Demokratike. Sipas burimeve nga ky forum, njëri është kryetari. Të ndaluarit janë Arvit Bushati, Besjan Zaja dhe Ergys Ivziku. Ata ishin në protestë sëbashku me mbështetës të tjerë që kërkonin lirimin e 11 kuksianëve, të cilët ishin në pritje të vendimit të Apelit, pasi Gjykata e Tiranës vendosi për ta “arrest me burg”. Në fund të seancës, 7 prej protestuesve u liruan kurse katër mbeten në burg. /abcnews.al