Milan gjobitet për koret kundër tifozëve të Napolit

schedule16:45 - 20 Shtator, 2022

schedule 16:45 - 20 Shtator, 2022

Gjyqtari sportiv i Serie A, Gerardo Mastrandrea, dënoi milanin me 15 mijë euro gjobë për shkak se tifozët e Milanit, para fillimit të ndeshjes, këndonin një kor me origjinë territoraiale ndaj tifozëve të Napolit.

Përveç kësaj, klubi i Milanit u sanksionua gjithashtu për hedhjen e një shishe plastike në fushëm një çakmak dhe mondedhë në fushën e lojës./ h.ll/abcnews.al