Merkato e janarit, Guardiola flet hapur dhe tregon objektivat!

schedule19:11 - 11 Janar, 2020

schedule 19:11 - 11 Janar, 2020

Trajneri i Manchester City, Pep Guardiola, ka folur për mediet britanike sa i takon merkatos së janarit. City ka vuajtur shumë këtë sezon nga dëmtimet dhe nuk po arrin të ruajë ritmin e Liverpoolit.

Guardiola i është përgjigjur pyetjes se si do e zgjidhë largimin e David Silvës, si dhe kush është objektivi i tij kryesor sa i takon merkatos së janarit.

“Pasuesi i David Silvës? Nuk më shqetëson aspak kjo gjë. Kemi Bernardo Silvën, Phil Foden, Ilkay Gundogab, Kevin De Bruyne, të gjithë mund të luajnë në atë pozicion. Nuk është ky prioriteti im, kam dilema të tjera.

Më shqetëson fakti që Aguero është i pazëvendësueshëm, kjo është diçka që duhet të rregullojmë sa më parë”, u shpreh tekniku spanjoll kur u pyet për merkaton./abcnews.al