Mediu për protestën e opozitës: Zgjim i ndërgjegjes qyetare

schedule17:03 - 29 Janar, 2018

schedule 17:03 - 29 Janar, 2018

Kryetari i Partisë Republikane Fatmir Mediu i ftuar në studione ABC News ka folur për protestën e 27 janarit të opozitës. Sipas tij ishte një zgjim i ndërgjegjes qyetare, një pjesëmarrje e jashtëzakonshme që tregoi se zgjedhjet e 25 qershorit ishin të manipuluara. Për kreun republikan kjo protestë tregoi edhe sjelljen qyetare dhe opozitare dinjitoze./abcnews.al