Man United shpreson të fitojë titullin e Premier League 2017/18 mes hetimeve të Man City

schedule19:23 - 7 Shkurt, 2023

schedule 19:23 - 7 Shkurt, 2023

Duket se Manchester United po ndjek nga afër hetimet për mashtrimin financiar të Man City.

Sipas Manchester Evening News, disa në Old Trafford shpresojnë të fitojnë medalje në Premier League pesë vjet nga tani.

Është sugjeruar se skuadrës së Josep Guardiolës mund t’i hiqen titujt nga viti 2010 deri në vitin 2018 dhe mund të bien nga kampionati nëse shpallen fajtorë.

Nëse Man City merr dënimin më të rëndë të mundshëm, atëherë Manchester United mund të shpallet kampion i Premierligës për sezonin 2017/18, atëherë skuadra e Jose Mourinhos u rendit e dyta. /G.D abcnews.al/