Liverpool “makineri” eurosh, shet lojtarin e panjohur për 35 milion €

schedule08:51 - 1 Tetor, 2020

schedule 08:51 - 1 Tetor, 2020

Liverpool është një makineri që gjeneron të ardhura të majme nga shitja e lojtarëve dhe pikërisht kjo gjë, ka ndodhur pas ardhjes së Jurgen Klopp. Gjithçka nisi me shitjen e Coutinhos, për 145 milion sterlina te Barcelona, e më pas me radhë.

Madje, Klopp ka arritur të shesë edhe emra si Domenic Solanke, për plot 25 milion sterlina tek ekipi i Bournemouth. Nuk mund të harrojmë dhe Sakho e Lovren, që pavarësisht se nuk kanë qenë lojtarë kryesorë te Liverpool, kanë arkëtuar para.

Biznesi i radhës i shkëlqyer për Liverpool, është shitja e Rhian Brewster. Talenti 20-vjeçar nuk ka luajtur thuajse asnjë minutë me ekipin e parë të “Reds”, por Sheffield United po paguan 35 milion euro për firmën e tij. Liverpool duhet ta tregojë sekretin…/abcnews.al