Forcat ruse nuk ndalin sulmet, bombardojnë Zaporizhzhia

schedule08:18 - 6 Dhjetor, 2022

schedule 08:18 - 6 Dhjetor, 2022

Rusia ka nisur sulmet gjatë natës në rajonin e Zaporizhzhia, sipas Oleksandr Starukh, kreu i administratës ushtarake rajonale të Zaporizhzhia.

Rusët dëmtuan infrastrukturën kritike dhe ndërtesat e banimit, tha ai. Deri më tani nuk raportohet për të lënduar apo viktima.

/abcnews.al