Essenza SCV12, Lamborghini më i fuqishëm i prodhuar ndonjëherë

schedule14:01 - 31 Korrik, 2020

schedule 14:01 - 31 Korrik, 2020

Essenza SCV12 është super makina më e fundit e prezantuar nga gjigandi italian Lamborghini. Ky model vjen me një motor me 12 pistona, që mund të arrijë një shpejtësi mbi 250 km/h.

Ashtu si Aventador, Essenza SCV12 është mundësuar nga një motor V-12, por ky model është parashikuar me më shumë se 830 kuaj fuqi, gjë që e bën atë Lamborghinin më të fuqishëm deri më sot, shkruan abcnews.al.

 Lambo Essenza SCV12 është Lamborghini më i fuqishëm i jashtëm i ndërtuar - imazhi 925200 Lambo Essenza SCV12 është Lamborghini më i fuqishëm i jashtëm i ndërtuar - imazhi 925200 Lambo Essenza SCV12 është Lamborghini më i fuqishëm i jashtëm i ndërtuar - imazhi 925200Scoops e ajrit në kapuçin e Lamborghini Essenza SCV12 u ndanë ajër të nxehtë dhe të ftohtë, duke e shtyrë ajrin e ftohtë lart drejt lugës së çatisë

Timoni është i modeluar sipas makinave të Formula 1, ndërsa adhuruesit do të kenë mundësi të zgjedhin ngjyrën e makinës që dëshirojnë.  Në ndryshim nga makinat e tjera të kësaj marke, Essenza do të jetë aktive vetëm me rrotat e pasme, e cila është projektuar në mënyrë të tillë që tre pjesët kryesore të saj të mund të zëvendësohet shpejt gjatë një ndalese. /abcnews.al/

The Lamborghini Essenza SCV12.