Do t’ja dalim! Qindra vullnetarë në Kosovë organizohen online kundër koronavirusit

11:17 | 19/03/202011:170

Një grup vullnetaresh ne Kosove po ndihmojnë njerezit në nevojë dhe te moshuarit për tu perballur me pandeminë e koronavirusit.

Grupi i ngritur fillimisht nga Luan Hasanaj ne Facebook, ka bërë thirrje edhe për dezinfektimin e hyrjeve te pallateve dhe mobilizimin e ndihmës shtesë të çdo individi qe mundet ta japë atë.

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono