Denoncimi i PD për humbje jetësh te “Koço Gliozheni”, materniteti e mohon 

schedule14:41 - 12 Janar, 2018

schedule 14:41 - 12 Janar, 2018

Pas denoncimit të deputetit të Partisë Demokratike Bardh Spahia se në pavionin e neonatologjisë në maternitetin “Koco Gliozheni” në Tiranë nuk ka inkubatorë dhe poste për oksigjenimin e foshnjëve dhe se brenda 24 orësh kanë humbur jetën katër të porsalindur, ka reaguar materniteti.  Sipas tij nuk ka pasur humbje jetësh për mungesë të inkubatorëve, apo për shkak të mirëmbajtjes së tyre. Tetë rastet e trajtuara gjatë muajve të fundit kanë humbur jetën për shkak të anomalive të rënda./abcnews.al