Burg për Bledar Toçin, masa e sigurisë në spital për policin që vrau në Kavajë

schedule11:57 - 13 Tetor, 2019

schedule 11:57 - 13 Tetor, 2019

Bledar Toçi polici që vrau Driatn Hoxhollin në shtëpinë e Marsida Qatjas do të qëndrojë në burg. Masa e sigurisë ndaj tij iu dha në ambjentet e spitalit në Durrës ku dhe është shtruar. Toçi akuzohet për vrasje me dashje të Dritan Hoxhollit dhe trafikim të lëndëve narkotike.

Toçi i cili mori një plumb në qafë, vrau me Hoxhollin me armën e tij të shërbimit në kushtet e vetëmbrojtjes.

Të paktën ky është versioni i policisë, ndërkohë që në vendngjarje janë gjetur 17 gëzhoja.

Toçi ndodhej në shtëpinë e Marsida Qatjas bashkë me një tjetër shok të saj. Kur ish i dashuri 30 vjeçares hyn në shtëpi e qëllon me kallashnikov, ndërsa Toçi kundërpërgjigjet duke e lënë të vdekur në vend. /abcnews.al