Bombë në ambasadën çeke, burimet: Alarm i rremë

schedule19:00 - 30 Tetor, 2019

schedule 19:00 - 30 Tetor, 2019

Një telefonatë anonime alarmoi policinë e kryeqytetit këtë të mërkurë pasi flitej për një bombë në ambasadën ceke.

Uniformat blu shkuan menjëherë në vendin e ngjarjes dhe po ushtrojnë kontrolle brenda dhe jashtë ambienteve të ambasadës.

Deri më tani nuk është gjetur asgjë. Sipas burimeve të policisë bëhet fjalë për një alarm të rremë.

Prandaj ata janë duke punuar edhe për gjetjen e personit që bëri telefonatën anonime./abcnews.al