Bombë në ambasadën çeke, burimet: Alarm i rremë

19:00 | 30/10/201919:000

Një telefonatë anonime alarmoi policinë e kryeqytetit këtë të mërkurë pasi flitej për një bombë në ambasadën ceke.

Uniformat blu shkuan menjëherë në vendin e ngjarjes dhe po ushtrojnë kontrolle brenda dhe jashtë ambienteve të ambasadës.

Deri më tani nuk është gjetur asgjë. Sipas burimeve të policisë bëhet fjalë për një alarm të rremë.

Prandaj ata janë duke punuar edhe për gjetjen e personit që bëri telefonatën anonime./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono