Bashkia e Himarës hap sezonin turistik

schedule15:40 - 27 Prill, 2019

schedule 15:40 - 27 Prill, 2019

Bashkia e Himarës ka çelur sezonin turistik për vitin 2019.  Shume aktivitete artistike dhe sportive u organizuan ne Borsh, aktivitete të cilat do të zgjasin për tre ditë me radhë.

Sipas kryetarit të Bashkisë së Himarës Jorgo Goro për këtë sezon pritet të vijnë më shumë se 30 mijë pushues.

Nga pushuesit e huaj, polakët janë  ata që zënë vendin e parë në Himarë.

Gjatë këtyre tre ditëve festive janë programuar 40 aktivitete përfshi dhe sportet ekstreme./abcnews.al