Arrestohet një punonjës policie për korrupsion

schedule09:31 - 16 Janar, 2018

schedule 09:31 - 16 Janar, 2018

Një punonjës policie ka rënë prangat e policisë për korrupsion. Shërbimi për Çështjet e Brendshme dhe Ankesat në Ministrinë e Brendshme kanë arrestuar efektivin e policisë rrugore në Tiranë për veprën penale të korrupsionit pasiv.

Në pranga ra policia Arjan Meça, me detyrë trup shërbimi në sektorin interurban.

Meca u arrestua në flagrancë pasi mori një sasi lekësh nga një drejtues automjeti. Materialet proceduriale iu përcollën Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Tiranë për veprime të mëtejshme. /abcnews.al