Aksident në Milot-Mamurras, del nga rruga makina, humb jetën nëna, 3 fëmijët shoqërohen në spital

schedule07:20 - 19 Maj, 2022

schedule 07:20 - 19 Maj, 2022

Një aksident i rëndë ka ndodhur në orët e para të kësaj të enjte në aksin e autostradës Milot-Mamurras.

Burime për ABC bëjnë me dije se një autoveturë që po udhëtonte në drejtim të Rinasit, ka dalë nga rruga dhe është përplasur me një objekt. Si pasojë, ka humbur jetën gjatë rrugës për në spital një grua. Shkak i aksidentit është bërë pagjumësia e drejtuesit, që është shoqëruar menjëherë në polici.

Sakaq, mësohet se në mjet udhëtonin një çift bashkëshortësh dhe tre fëmijët, të cilët fatmirësisht janë jashtë rrezikut për jetën./abcnews.al